In nummer 2 van De Neuroloog stond een interview met prof. dr. C. Jonker. Cees Jonker stelde dat dementie bij uitstek het vakgebied van de psychiater is en niet dat van de neuroloog. De redactieraad van De Neuroloog vroeg om reacties op deze uitspraak. Y.A.L. Pijnenburg en M. Klaver gaven gehoor aan deze oproep.
Y.A.L. Pijnenburg, neuroloog, VU medisch centrum in Amsterdam
Als neuroloog werkzaam binnen de cognitieve neurologie wil ik graag reageren op de stelling 'Dementie hoort bij de psychiatrie' van collega Jonker.
Ik ben het met hem eens dat de patiënt met dementie een multidisciplinaire benadering behoeft en dat de psychiater in het algemeen een integrale denkwijze rondom de patiënt heeft. Dat de neuroloog daarbij slechts een additionele rol vervult, wil ik echter bestrijden.
Omdat we tegenwoordig steeds beter